Projektowanie Ogrodów

Sztuka ogrodowa już od czasów starożytnych wywierała wpływ na charakter otaczającego krajobrazu - życiowej przestrzeni człowieka. Dziedzina ta na przestrzeni wieków przeszła wiele istotnych przemian, lecz od samego początku przyświecał jej jeden cel jakim jest potrzeba ochrony i tworzenia piękna wokół człowieka. Współcześnie, mając w zanadrzu wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie i wykorzystując coraz to nowsze trendy pojawiające się w ogrodnictwie nadanie tonu i wagi planowanego obszaru jest prawdziwą przygodą w stworzeniu estetycznego, niepowtarzalnego i funkcjonalnego krajobrazu. Tak właśnie powstają najpiękniejsze owoce wspólnego działania przyrody i człowieka.

Projektowanie Ogrodów | Architekt Krajobrazu Kraków
Projekt i Pielęgnacja Ogrodu - Projektowanie Zakładanie Aranżacje Ogrodów - Ogrody Przydomowe Kraków - Małopolska
aranżacje ogrodów, projekt ogrodu, pielęgnacja ogrodów, projektowanie ogrodów, aranżacje zieleni, zakładanie ogrodów Kraków ,Ogrody Przydomowe
7452
page,page-id-7452,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-1.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

O Nas

O MNIE

Tak naprawdę wszystko zaczęło się te kilkadz… lat temu, kiedy to jako 5 latka siedziałam grzecznie pod starą jabłonią, układając dziko rosnące stokrotki w małe bukieciki…spadła na mnie wisząca na tym drzewie kosa! I tak oto „padła kosa na kamień” w tym wypadku było to moje ramię. Do dziś właśnie na tych barkach spoczywa cała moja pasja do sztuki ogrodowej.

Pozwoliłam sobie przytoczyć tę krótką anegdotkę, bo właśnie tam sięga moja pamięć kiedy próbuję odpowiedzieć na często zadawane mi pytanie: kiedy właściewie to wszystko się zaczęło i od kiedy tak bardzo fascynuje mnie otaczająca nas flora. Te dziecięce zabawy pod drzewem i „w kwiaciarnię”, później pomoc rodzinie w pracach ogrodowych budziły we mnie ciągłą potrzebę zgłębiania wiedzy o każdej nowej roślinie. Studia na Uniwersytecie Rolniczym świetnie mi tę wiedzę ugruntowały, jednak najwięcej wiedzy czerpię nie z tomów książek, lecz z codziennej pracy z roślinami. Już na studiach ciągle mi było mało, każdą roślinę zaliczaną na kolokwium chciałam dotknąć, zobaczyć posadzić w rodzinnym ogrodzie w wybrakowanym miejscu, podarować znajomym jako prezent, czy stworzyć z kolejnej formę bonsai w donicy na balkonie. Stare dobre przysłowie powiada że „Jeśli ktoś czegoś naprawdę chce – szuka sposobu, jeśli nie chce – szuka powodu”i tak właśnie znalazłam sposób! Wciąż jeszcze studiując rozpoczęłam pracę w idealnym miejscu do spełniania moich ogrodowych fantazji jakim jest Centrum Ogrodnicze z prawdziwego zdarzenia. Właśnie tutaj pracując blisko roślin, będąc odpowiedzialna za ich kondycję, aranżacje kolekcji, fachową obsługę, spotykając niezwykłych klientów, odpowiadając na niezliczoną ilość pytań, proponując rozwiązania mniejszych lub większych ogrodowych zagwozdek, jeżdżąc na wizje lokalne w ogrodzie, co dzień doświadczam czegoś nowego, poszerzam horyzonty, czuję że żyję i właśnie tym chcę się podzielić. Z ogromną przyjemnością dzielę się swoją wiedzą z tymi którzy potrzebują fachowej pomocy i zawsze do tematu podchodze tak jakby on dotyczył on bezpośrednio mnie. Mam nieskończoną ilość pomysłów, i jestem przekonana, że z każdego miejsca można stworzyć coś pięknego co będzie dla Ciebie i Twoich bliskich swego rodzaju azylem. Uważam, że ogród powiniem wywoływać emocje, a nie być tylko kolejną własnością. Tworzenie takich właśnie miejsc jest dla mnie spełnieniem marzeń.

JAK DZIAŁAMY  ?

Mam przyjemność i zaszczyt pracować z fantastycznym zespołem. To ludzie zarażeni miłością do swojego zawodu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych nawet najbardziej wymagających klientów, burzymy utarte schematy i tworzymy nowy obraz eksperta. Wierzymy, że ogród to część intymnego życia jego właścicieli, która kiedy tylko zechcą będzie dla nich azylem, miejscem wspólnych rodzinnych spotkań, biesiad ze znajomymi, zabaw z dziećmi czy miejscem na chwilę zadumy. Dysponując właściwie ugruntowaną wiedzą merytoryczną, doświadczaniem, ogromną pasją tworzenia, wiedzą techniczną o dostępnych możliwościach, nie spoczniemy dopóki ogród nie będzie odbiciem gustów jego właścicieli. Praca nad każdym takim wyzwaniem to wspaniała przygoda, której początkiem jest bezpłatna konsultacja w miejscu gdzie ma powstać wymarzony ogród. To podczas pierwszej rozmowy budujemy fundament udanego ogrodu. Już po pierwszym spotkaniu przedstawiamy jak wyglądać będzie plan całej naszej pracy oraz jakie będą jej efekty.

 

ZAKRES OPRACOWANIA ZALEŻY JEDYNIE OD PAŃSTWA, może to być projekt szczegółowo opracowany, z doborem gatunkowym roślin, kalendarzem prac pielęgnacyjnych, kosztorysem,  lub tylko koncepcja  przyszłego wyglądu ogrodu. Zebrane informacje i wspólne ustalenia okraszamy zmysłem estetycznym tak, aby przeniesiona na papier koncepcja harmonizowała z pięknem krajobrazu i była odzwierciedleniem potrzeb właścicieli. Każdą wizję ogrodu sprawnie realizujemy, dopieszczając ją w najmniejszych szczegółach. Często, na ograniczonych powierzchniach mieścimy wiele funkcji poprzez niekonwencjonalne rozwiązania, zachowując przy tym estetyczny wygląd. Czasem mamy do dyspozycji jedynie małe podwórko, niewielki zieleniec czy balkon. Jeśli ktoś szuka doświadczanych, pomysłowych ogrodników kochających to co robią zapraszamy do wspólnej przygody! Zajmujemy się również realizacja naszych projektów.

KONSULTACJA

PROJEKT

REALIZACJA

1
2
3