Projektowanie Ogrodów

Sztuka ogrodowa już od czasów starożytnych wywierała wpływ na charakter otaczającego krajobrazu - życiowej przestrzeni człowieka. Dziedzina ta na przestrzeni wieków przeszła wiele istotnych przemian, lecz od samego początku przyświecał jej jeden cel jakim jest potrzeba ochrony i tworzenia piękna wokół człowieka. Współcześnie, mając w zanadrzu wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie i wykorzystując coraz to nowsze trendy pojawiające się w ogrodnictwie nadanie tonu i wagi planowanego obszaru jest prawdziwą przygodą w stworzeniu estetycznego, niepowtarzalnego i funkcjonalnego krajobrazu. Tak właśnie powstają najpiękniejsze owoce wspólnego działania przyrody i człowieka.

Projektowanie Ogrodów | CZAS NA PIERWSZE OPRYSKI - ochrona przed szkodnikami.
Co zrobić aby ustrzec się przed groźnymi szkodnikami i chorobami w nadchodzącym sezonie.
Porady ochrony roślin, walka ze szkodnikami, opryski roślin,
7981
single,single-post,postid-7981,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-1.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Blog

Ochojnik na świerku

Czas na pierwsze opryski !

  |   Porady   |   No comment

Dziś krótko, zwięźle i na temat tego co zrobić aby ustrzec się przed groźnymi szkodnikami i chorobami w nadchodzącym sezonie. Kochani! Początek marca to idealny moment aby zacząć ochronę naszych roślin!

Czy zmagaliście się w zeszłym sezonie z takimi objawami jakie zamieściłam na zdjęciach? To te najgroźniejsze! A może inne upierdliwe szkodniki lub choroby grzybowe spędzały Wam sen z powiek? Jeśli chcecie spać spokojnie i cieszyć się roślinami w dobrej kondycji radzę Wam już jutro (jeśli oczywiście nie będzie padać) zrobić oprysk 2 środkami: MIEDZIAN i TREOL.

Pierwszy stosujemy chroniąc drzewa owocowe oraz jako profilaktykę w zwalczaniu coraz częściej występującej na modrzewiu Opadziny modrzewia. W drugiej kolejności zróbcie oprysk Treolem zarówno na drzewa owocowe jak i resztę ogrodu. Treol w uproszczeniu opisując: oblepia pędy roślin tworząc oleistą, nieprzepuszczalną warstwę, dusząc w ten sposób wszystkie zimujące formy szkodników. Dzięki tym opryskom ułatwicie sobie pielęgnacje ogrodu w nadchodzącym sezonie, a czas pojawiania się (tfu! tfu!) nowych szkodników znacznie się odwlecze :) Pamiętajcie aby opryski te zrobić koniecznie w tej kolejności: Miedzian => Treol i w pogodny dzień. Mam nadzieję, że wbrew niektórym prognozom pogody jutro pięknie zaświeci słońce, a Wy drodzy Ogrodnicy podziałacie w swoich zielonych oazach.

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

No Comments

Post A Comment