Projektowanie Ogrodów

Sztuka ogrodowa już od czasów starożytnych wywierała wpływ na charakter otaczającego krajobrazu - życiowej przestrzeni człowieka. Dziedzina ta na przestrzeni wieków przeszła wiele istotnych przemian, lecz od samego początku przyświecał jej jeden cel jakim jest potrzeba ochrony i tworzenia piękna wokół człowieka. Współcześnie, mając w zanadrzu wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie i wykorzystując coraz to nowsze trendy pojawiające się w ogrodnictwie nadanie tonu i wagi planowanego obszaru jest prawdziwą przygodą w stworzeniu estetycznego, niepowtarzalnego i funkcjonalnego krajobrazu. Tak właśnie powstają najpiękniejsze owoce wspólnego działania przyrody i człowieka.

Projektowanie Ogrodów | Usługi Ogrodnicze Kraków
Projekt i Pielęgnacja Ogrodu - Projektowanie Zakładanie Aranżacje Ogrodów - Ogrody Przydomowe - Architekt Krajobrazu Kraków - Architekt Krajobrazu Małopolska
aranżacje ogrodów, projekt ogrodu, pielęgnacja ogrodów, projektowanie ogrodów, aranżacje zieleni, zakładanie ogrodów Kraków ,Ogrody Przydomowe
7463
page,page-id-7463,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-1.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Usługi

projekt ogrodu

PROJEKTOWANIE OGRODÓW

Najważniejszym etapem projektowania jest rozmowa. Nie ma dwóch takich samych ogrodów, tak jak każdy człowiek jest wyjątkowy. To podczas rozmowy z klientem zaczynam budować koncepcję tego jakie potrzeby ma zaspakajać powstały ogród i czym właściwie ma być: miejscem odosobnienia, biesiad z rodziną i przyjaciółmi, placem zabaw z najmłodszymi, pięknym widokiem z salonu, rajem dla pasjonata kwitnących krzewów, czy wreszcie żywym obrazem w wyrafinowanej formie.

Projekt podstawowy zawiera:

  1. Plastycznie opracowaną koncepcję zagospodarowania przestrzennego.
  2. Projekt szaty roślinnej
  3. Wizualizację
  4. Specyfikację wykonania robót
  5. Specyfikację materiału roślinnego
  6. Opis pielęgnacji ogrodu
  7. Kosztorys inwestorski

Aranżujemy również:

 • ogrody w wielu stylach (nowoczesne, japońskie, tematyczne)
 • ogrody skalne, alpinaria
 • ogrody zimowe, oranżerie
 • zieleń na balkonach i tarasach
 • oczka wodne, pojedyncze rabaty, skalniaki, skarpy
 • zieleń wewnątrz pomieszczeń biurowych i restauracji
 • automatyczny system nawadniania

To co nas wyróżnia, to przede wszystkim wizja wszczepienia tego COŚ w każdy powstający ogród tak, aby stał się on wyjątkowy.

REALIZACJA PROJEKTÓW

Wierzymy, że zaaranżowane przez nas ogrodowe wnętrza, zarówno te klasyczne jak i awangardowe na zawsze będą Państwa prawdziwym zielonym azylem. Każdy etap prac w ogrodzie jest niesłychanie ważny. Gotowy projekt to początek drogi do wymarzonego własnego ogrodu. Prawidłowo posadzone rośliny zgodnie z opracowaną wcześniej koncepcją dają satysfakcje zarówno właścicielom jak i nam wykonawcom, pozwalając spać spokojnie z myślą, że od początku do końca czuwaliśmy nad zrealizowaniem Państwa wymarzonego ogrodu. Dlatego też w zakresie naszych usług oferujemy pełną realizację projektów. To właśnie umiejętnie posadzone rośliny, na dobrze przygotowanym i odpowiednio dobranym podłożu dają satysfakcję spełnienia Państwa jak i naszych oczekiwań.

wykonywanie projektow ogrodniczych
ARANŻACJE ROŚLINNE WNĘTRZ

ARANŻACJE ROŚLINNE WNĘTRZ

Nawet najpiękniejsze wnętrze, domu, biura czy restauracji pozbawione akcentu roślinnego sprawia wrażenie niewykończonego. Wybór właściwych roślin pod względem wielkości i charakteru, jak i wymagań to klucz do nadania wnętrzom iskry, klimatu i tego niedopowiedzianego wrażenia, że miejsce to ma swoją duszę. To przecież w takich miejscach czujemy się najlepiej. Dysponując szeroką wiedzą w tym zakresie, dużym doświadczeniem, czerpiąc coraz to nowsze i ciekawsze inspiracje, których siłą napędową są liczne szkolenia, wyjazdy na targi, pokazy zarówno w kraju jak i za granicą, potrafimy sprostać Państwa wszelkim oczekiwaniom, sprawiając że wybrane i zaaranżowane przez nas rośliny będą prawdziwą wisienką na torcie.

Takiego właśnie wnętrza pozazdrości Wam każdy .

PIELĘGNACJA OGRODÓW

Aby ogród zachwycał swym charakterem, a odpowiednio posadzone rośliny prężyły się doskonałą kondycją, potrzebna jest przede wszystkim wiedza o ich wymaganiach i dobra, często odważna ręka ogrodnika, która pokaże od czasu do czasu, że o nie odpowiednio dba. Pielęgnacja ogrodu to dziedzina wymagająca wiedzy i doświadczenia. Często podczas rozmów z klientami spotykamy się ze stwierdzeniem że „brak czasu” lub „lęk przed zepsuciem rośliny” doprowadza do togo, że koncepcyjnie piękny ogród przekształca się w niekształtną masę.

Dlatego też w zakresie naszych usług oferujemy Państwu profesjonalna pielęgnację, na którą składają się:

 • Całoroczna, kompleksowa opieka nad ogrodem łącznie z programem ochrony roślin
 • Cięcie i formowanie drzew i krzewów owocowych
 • Cięcie i formowanie żywopłotów, krzewów i drzew ozdobnych
 • Sezonowa kosmetyka rabat
 • Przesadzanie istniejących drzew, krzewów
PIELĘGNACJA OGRODÓW
Porady ogrodnicze

PORADY OCHRONY ROŚLIN

Pamiętajmy o tym, że każda roślina w związku z tym że żyje tak jak człowiek, jest narażona na choroby czy atak szkodników. Czynników wpływających na ich pojawienie się jest wiele:

 • źle dobrane stanowisko,
 • sąsiedztwo innych patogennych roślin,
 • warunki pogodowe,
 • różnego rodzaju stres na jaki była narażona roślina,
 • fakt, że ta właśnie nasza ulubiona jest podatna na choroby czy szkodnika.

Aby ustrzec się przed plagą takich zagrożeń w ogrodzie, lub wyleczyć z niepokojących objawów oferuję Państwu profesjonalne konsultacje związane z szeroko pojętym programem ochrony roślin. Jeśli zauważacie Państwo w swoim ogrodzie niepokojące objawy świadczące o chorobie, obecności szkodnika, chcielibyście z tym walczyć, a nie jesteście pewni co dokładnie do czego i kiedy zachęcam do skorzystania z profesjonalnej konsultacji po której będziecie mieć jasne wytyczne raz na zawsze zapisane w swym kalendarzu. Indywidualnie zalecam zarówno chemiczną jak i biologiczną ochronę przed chorobami i szkodnikami.

KONSULTACJE W OGRODACH

Masz ochotę na zmiany w swym ogrodzie, lecz nie masz pomysłu? Chciałbyś aby Twój zielony zakątek nabrał kolorów? Wybudowałeś dom i brak Ci koncepcji na to co dalej? Napisz do mnie, lub zadzwoń i umów się na konsultację. Pomogę, doradzę, wykonam wizualizację na zdjęciach Twojego ogrodu, tak abyś mógł zobaczyć jak to wszytko może wyglądać, jeszcze przed realizacją.

anna ogrody projektowanie ogrodów