Projektowanie Ogrodów

Sztuka ogrodowa już od czasów starożytnych wywierała wpływ na charakter otaczającego krajobrazu - życiowej przestrzeni człowieka. Dziedzina ta na przestrzeni wieków przeszła wiele istotnych przemian, lecz od samego początku przyświecał jej jeden cel jakim jest potrzeba ochrony i tworzenia piękna wokół człowieka. Współcześnie, mając w zanadrzu wiedzę przekazywaną z pokolenia na pokolenie i wykorzystując coraz to nowsze trendy pojawiające się w ogrodnictwie nadanie tonu i wagi planowanego obszaru jest prawdziwą przygodą w stworzeniu estetycznego, niepowtarzalnego i funkcjonalnego krajobrazu. Tak właśnie powstają najpiękniejsze owoce wspólnego działania przyrody i człowieka.

Projektowanie Ogrodów | Zimowy bukiet
7509
single,single-post,postid-7509,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,qode-theme-ver-1.6,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Blog

Zimowy-bukiet

Zimowy bukiet

  |   Inspiracje ogrodowe   |   No comment

Powoli żegnamy piękny sezon 2013. Pogoda wciąż sprzyja pracom nawet tym spóźnialskim ogrodnikom. Nie zapominajmy o kolekcji roślin zimozielonych, które przed nadejściem wiosny potrafią wspaniale ozdobić nasze ogrodowe zakątki.

 

Jeśli uporaliście się już na dobre z jesiennymi porządkami w ogrodzie dziś zaproponuję Wam banalną w wykonaniu, ale jakże ozdobną kompozycję, którą możecie wkomponować nie tylko w ogrodową rabatę ale także stworzyć osobny swego rodzaju „zimowy bukiet” zdobiący wejście do Waszego domu w donicy, która do tej pory służyła jako pojemnik dla roślin jednorocznych, czy też stała niewykorzystana za domem.

 

Do tego przedsięwzięcia potrzebne Wam będą rośliny:

  • Golteria pełzająca /2szt/
  • Wrzos pospolity np. ‚Boskoop’ /2szt/
  • Cyprysik groszkowy ‚Filifera Nana’ /1szt./
  • Jałowiec nadbrzeżny ‚Schlager’ /1szt/
  • Cyprysik japoński ‚Nana Gracilis’

 

Wszystkie te rośliny czują się świetnie w tym samym środowisku, co jest priorytetem w doborze towarzyszących sobie roślin. Nie zapomnijcie o właściwym – kwaśnym podłożu i DO DZIEŁA! Pamiętajcie że zawsze możecie pozwolić sobie na nutę fantazji i do podstawowej kompozycji śmiało dodać kolorowych pędów Derenia, gałązek Ostrokrzewa z ozdobnymi owocami czy pędów Rajskich jabłoni, które o tej porze wręcz oooooblepione są owocami.

No Comments

Post A Comment